To jsou blechy psí, ty na člověka…

…nejdou?

Existuje prý nějaký film – lidi, alespoň ti, které znám, ho děsně baští. A v tom filmu si prý berou na paškál nějakýho chudáka čtyřnožce a na plnou tlamu, před ním, jako by tam vůbec nebyl, přemítají, jestli náhodou nemá blechy. A pak prý jeden z nich řekne, že jsou to blechy psí, který na člověka nejdou.

Asi víte, jak to dopadlo.

Nakonec si blechy smlsly i na nich. A patří jim to. Za tu jejich neomalenost…

Žádný pes není nijak zvlášť nadšený, když ho blechy všude koušou. Jo, to mi připomíná…lidi jsou někdy vážně podivíni. Bůhvíproč říkají „dobrou noc  a ať tě blechy štípou celou noc“. To bych nepřál ani svému největšímu soku v lásce, kterým je ten vořech od vedle.

V tom lepším případě to v kožichu jenom trochu šimrá a přijdete o pár kapek krve. Když má ale pes co dělat s celou smečkou blech (v mých očích jsou to teda pořádný šelmy, proto smečka), tak už to přestává být psina. Svědí je celý pes a nejčastěji vzadu kolem ocásku a na bedrech, kam si strašně špatně dosáhnou.

Mimochodem ty bedra, ty jsem vyčet v jedný chytrý knížce, co jich máme doma fakt hafo. (Jo a tohle slovo se zas používá hlavně u nás v Brně a správně by se prej mělo říkat „fakt hodně“, ale když mně se to slovo strašně líbí, páč je mi nevimproč tak nějak HAFo blízký a dobře se mi vyslovuje.)

No…tak zpátky k těm blechám.

Když je jich fakt hafo, tak můžou jednoho pěkně potrápit. Nejen, že z vás můžou vysát tolik krve, že jste z toho pak pěkně vybledlí, ale taky vám můžou způsobit takový svědění, že se drbete a drbete, až si klidně vydrbete díru do kožichu.

To, že vás vaši spolubydlící za blechy rozhodně nepochválí, to snad ani nemusím říkat. Pokud bydlíte v domku se zahradou, dost často si, jako by toho už tak nebylo dost, vykoledujete vyhazov z domu. A zalez si třeba do psí boudy, nám je to fuk.

Mně se to teda zatím nestalo. Je mi sotva rok a s blechama jsem ještě tu „čest“ neměl (takže vůbec nechápu, proč mí páníčci tvrdí, že jsem jak pytel blech…). Ale v psím světě se o nich mluví pořád. Skočí prý na tebe dřív, než řekneš hop. Nebo tak nějak se to říká..

Takže pokud můžete, doporučuju zdaleka se vyhnout zanedbaným zvířatům ze sousedství, kterým se kožichy blechama jen hemží. A taky se raději nekamaraďte s ježky. Ti vás totiž blechama obdarují skoro pokaždý, když s nimi chcete navázat nějaký bližší kontakt.

No a kam já bych teda v životě nešel – a vůbec nechápu, co na tom lidi vidí – to jsou bleší trhy. Už jen když o tom píšu, začínám se nějak nápadně drbat…

Tak budu raději končit.

Pac a pusu,

 

 

Váš Brex

 

 

 

 

 

EDIT:

Tak hele, Brexi, takhle by to nešlo.

Když už mi do toho psaní tady strkáš ten svůj čenich, tak by to mělo mít alespoň nějakou úroveň. Co ty pravopisné chyby? A co ten obsah článku? To se toho čtenáři dozvědí…že blechy koušou a že to svědí… Hm, to je mi tedy novinka. Tak já to zkusím trochu napravit a napsat nějaký serióznější článek o blechách. Ať je to i k užitku. Ne jenom takové nějaké štěky tady…

Zdravím vás všechny a zvu vás k počteníčku. Zuzka

Jsem akční australský ovčák, který miluje cokoli k jídlu a cokoli k aportování. Už jako malé štěně jsem přičichl k Zuzčinu blogu a začal jsem taky psát články. Ale píšu je výhradně lidským mláďatům, protože s těmi si rozumím nejvíc (jsou totiž většinou stejně ztřeštění a akční, jako já :-) ).
Komentáře
  1. Blechy napsal:

    Víš Brexíku, ty máš štěstí na svou smečku. Kdyby jenom jeden člen uviděl, jak se nějak divně koušeš, vrhli by se na tebe celá rodina, prolustrovali každý chlup a s blechami by zatočili co by dup !

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů