Kočka a v kostele?

Tak včera prý byla květná neděle. A prý se na květnou neděli zdobí kostely kočičkami.

Jako slyšel jsem už ledacos a hrdě jsem se domníval, že jsem na kočky odborník, ale tohle? Kdo to kdy viděl, aby se kostely zdobily kočkami? To je tam jako přivážou za ocásek? Nebo se kočky samy drží pomocí drápků? A jak dlouho se tam tak musí držet? Až do konce Velikonoc?

A dělají to dobrovolně, nebo jim za to někdo slíbil sladkou smetanu?

Řeknu vám, lidé jsou podivný živočišný druh a kočky ještě divnější. Ale nemyslel jsem si, že by mě dokázali ještě něčím překvapit. A oni jo!

Zkrátka, nezdálo se mi to, tak jsem šel za Zuzkou a za našimi štěňaty Adélkou a Kubíkem, že se jich na to zeptám. Abych se jako dovzdělal a nebyl příště za trubku.

No a víte co?

Za tu trubku jsem nakonec stejně byl (ale jen tak pro sebe, nikdo mi nic takového neřekl, jsou na mě hodní).

Ono se to má totiž tak, milé děti.

Kočičky nejsou jenom malé kočky, ale říká se tak i květům vrby jívy, které jsou krásně chlupaté a heboučké, přesně tak, jako kožíšek koček – tedy těch živých.

Já si o kočkách myslím své, ale jedno jim musím uznat – jejich kožíšky jsou skutečně jemné, protože kočky jsou velmi čistotné a každý den se myjí. Mají takový drsný jazýček, kterým si srst olizují, a tak z ní dostanou kdejaké smítko a prach.

A tak jsou ty jejich kožíšky fakt krásně heboučké. Stejně jako ty květy – ty kočičky. Však se samy mrkněte:

Tak si to děti pamatujte, ať nejste za trubku, jako jsem byl já. Já už si to odteď budu taky pamatovat a za rok, až zase bude před Velikonocemi květná neděle, tak už to nepopletu.

Přeju vám i vašim rodičům krásné sluníčkové Velikonoce, a když mi napíšete a namalujete nějaký velikonoční obrázek nebo pošlete fotku, jak jste letos nazdobily vajíčka, budu za to moc rád. Vystavím si je zase v naší FB skupince Život s dětmi je psina.

Posílat mi své obrázky můžete na red.dog@zuzkacervena.cz.

Pac a pusu, 

Jsem akční australský ovčák, který miluje cokoli k jídlu a cokoli k aportování. Už jako malé štěně jsem přičichl k Zuzčinu blogu a začal jsem taky psát články. Ale píšu je výhradně lidským mláďatům, protože s těmi si rozumím nejvíc (jsou totiž většinou stejně ztřeštění a akční, jako já :-) ).
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů