Cesta za pokladem

Splňte sérii úkolů a získejte písmenka do tajné zprávy. Ta vám pak prozradí, kde se nachází poklad.

(Před)školáci by měli úkoly zvládnout sami, když jim dospělí přečtou zadání, případně jim pomůžou s uspořádáním výsledných písmenek.

Děti čtyřleté a mladší zvládnou některé úkoly samy, s jinými budou potřebovat možná trochu pomoct.

Pokud máte více dětí v předškolním věku, můžete úkoly rozdělit mezi všechny podle obtížnosti. Mimo jiné si tak vyzkouší spolupráci v týmu, protože jeden bez druhého se pak prostě neobejdou :)

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE:

Hra je určena do domácího prostředí - je to tzv. indoor game.

Protože vy znáte své dítě nejlépe, výběr pokladu (včetně jeho zajištění a schování na předem daném místě) je plně ve vaší kompetenci.

Vše ostatní, co je ke hře potřeba, získáte po zmáčknutí tlačítka ;) 

Hráli jsme hru s našimi šestiletými dvojčaty. Dá se hrát v pohodě doma, venku na zahradě nebo někde cestou, kde děti budou plnit úkoly. Naše holky úplně pohltilo to, aby přišly na další písmeno a objevily, co je v tajence - už si to zapisovaly samy, protože některá písmena už znají. Myslím, že hra je přesně pro tento věk - předškoláci, 1. třída (možná i mladší šikovné 4leté děti). Úplně jsem viděla, jak ve školce s předškoláky lítáme po zahradě a zapisujeme. Hra se dá stejně dobře hrát s 1 dítětem, se sourozenci nebo s partou dětí někde na prázdninách. Těším se, co řeknou na tu Tvoji další hru o pirátech.
Iva Řehůřková(učitelka MŠ s letitou praxí a lektorka předškolních pedagogů a rodičů - www.ivarehurkova.cz)