Hrací koutek pro unavené rodiče

aneb

Kdo si hraje, nezlobí :-)

Tak jsem tak přemýšlela nad tím, že v dnešní době existuje hromada herniček, hracích koutků (nejen) v kavárnách, různá hřiště, pískoviště atd., kde se mohou naše, obvykle dosti neunavitelné, děti vyřádit a vybít svou energii.

Kam se má ale před požadavky oněch neunavitelných ratolestí ukrýt nebohý vyčerpaný rodič, aby svou energii naopak dobil a současně nemusel odmítnout toho dne už asi stopadesátou výzvu "Pojď si hrát!"?
(I když ani to není špatně. Pokud do hraní opravdu nemáte chuť, dítě to neomylně pozná a pak ho ta společná hra stejně nebaví.)

A tak mě napadlo poskytnout takovým rodičům malé virtuální útočiště a v tomto jejich "hracím koutku" střádat tipy na různé hry a činnosti s dětmi. U některých z nich můžete docela dobře odpočívat (někdy dokonce i v horizontální poloze), jiné se zas hodí na cesty autem či na procházky (ušetří nám alespoň několik notoricky známých "Kdy už tam budééém...?") 

Mnohé z nich určitě znáte ze svého vlastního dětství, ale často si na ně člověk nevzpomene zrovna ve chvíli, kdy by se mu nějaký ten nápad "tááák hodil". Navíc vás u některých seznámím i s vlastním pojetím, které je přizpůsobené jak věku dítěte, tak právě i unaveným rodičům :) 

Pro zjednodušení používám pojem "hra" i v případech, kdy se jedná o nějakou společnou, třeba kreativní, činnost.

Přeji příjemnou zábavu!