PLASTELÍNA nejen k modelování
Víte, že PLASTELÍNU jde použít i jinak, než jen na modelování zvířátek? Třeba s ní a vaším (před)školákem procvičíte matematiku.
- Primární účel plastelíny je modelování - zvířátek, autíček, kytiček a čehokoli dalšího, co vás napadne. Mnohé z vás už určitě napadlo, že lze použít i VYKRAJOVÁTKA NA PERNÍČKY a udělá to podobnou službu.
Neváhejte si vzít vykrajovátka a zahrát si na pekárnu. Pomocí vidličky si můžete nazdobit okraje "perníčků", použít můžete i párátka nebo obyčejnou tužku.
Pokud máte modurit nebo bílou plastelínu, která na vzduchu tvrdne, po vytvrdnutí si můžete fixami, vodovkami nebo jinými barvičkami výtvory dozdobit. Fantazii se meze nekladou.
Můžete si takto vyrobit třeba i peníze a zahrát si na obchod.
- Plastelínu můžete ale využít i jinak. Třeba s její pomocí procvičit zábavnou formou POČTY či PSANÍ ČÍSLIC.
- Z plastelíny si vyrobte větší množství kuliček a s jejich pomocí pak můžete zkusit sčítat, odčítat, násobit i dělit. Něco jako kuličkové počítadlo, které si ale vyrobíte sami a zvolíte si svoje barvy. A možná přijdete i na jiné početní úkony, které s nimi jde dělat.
- Aby bylo počítání ještě zábavnější, můžete kuličky cvrnkat do improvizovaného důlku. Ten si můžete udělat například z ruličky od kuchyňských utěrek či toaletního papíru, použít ale můžete jakoukoli jinou trubku, otvor či misku.
- Pokud je vaše dítko teprve v první třídě, nebo dokonce předškolák, kterého čísla zajímají, můžete s plastelínou procvičit tvary číslic.
Na papír mu předkreslíte (nebo vytisknete z internetu) číslice a dítě má pak za úkol vyrobit z plastelíny "žížalku", kterou musí tvarovat tak, aby na předlohu přesně pasovala.
- Čím je učení zábavnější a interaktivnější, tím rychleji si děti učivo osvojí.
- TIP PRO VÁS
Pokud zrovna nemáte po ruce plastelínu, můžete si ji vyrobit sami. Obvykle jsou k tomu potřeba suroviny, které běžně doma máte. Na internetu najdete spoustu návodů.
Tak se do toho pusťte ;-)